Завантажити презентації про професії людей початкова школа. Презентація "світ професій" для початкових класів

державне освітній заклад

« Дитячий будинок № 4 »г.Усінска

Гра з профорієнтації

«Що я знаю про професії»

склав:

Криворучко Наталія Миколаївна

вихователь-педагог

кабінету профорієнтації

ГОУ «Дитячий будинок №4» г.Усінска

2013р.

мета:створення умов для формування уявлень про світ професій, формування комунікативної компетентності вихованців.

завдання:

    Навчальна: Формування та закріплення первинних знань про різні сфери і видах професій;

    розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес і творчу діяльність дітей, розвивати мотиви освітньої діяльності(Для нас навчання - головна праця) ;

    Виховна: Виховувати шанобливе і добре ставлення до людей різних професій, виховувати комунікативні вміння: слухати і чути, працювати в команді, співпрацювати, співпереживати іншій.

Вік учасників:для вихованців початкової школи.

Інноваційна технологія:конкурсна гра

устаткування:таблички (для кожної команди), презентація, аркуші паперу, ручки, цукерки.

Очікувані результати:

    активізація процесу професійного самовизначення;

    розширення уявлень про різні сфери праці, світ професій.

хід заходу

I. Вступне слово.

Привіт шановні хлопці, гості та колеги!

Починаємо наш захід.

Щоб дізнатися, про що піде мова на нашій грі, треба з'єднати перші літери кожного слова і прочитаєте його.

(Слайд 1,2)

Пір рис проса фрукт ель зосулька злон імал яблоку

Хлопці, не далекий той час, коли перед Вами стане вибір-яку професію отримати. Зараз головним для вас є навчання, знання, які ви отримаєте - це база вашого подальшого життя. Прийшла час подумати про вибір своєї майбутньої професії.

У вашому віці це зробити нелегко. Допомогти вам можуть ваші вихователі, старші брати і сестри, друзі, люди, до думки яких ви прислухаєтеся, які служать вам прикладом.

Хто потрібніший і всіх важливіше, яка професія? Сперечатися можна довго. "Все професії потрібні, всі професії важливі"

У світі налічується близько 40 тисяч різних професій:

    важливо зуміти розібратися в цьому різноманітті;

    дізнатися, чим займаються люди даної професії;

    познайомитися які якості необхідно виробляти для своєї майбутньої професії;

    враховувати власні інтереси і здібності.

Вибір професії - життєво важливе питання. Він порівнюється з другим народженням.

Обміркувати питання про майбутню професію - корисно. Це означає поставити собі багато питань і знайти правильну відповідь.

Прекрасних професій на світі сила-силенна, і кожної професії слава і честь.

З деякими з них сьогодні ми познайомимося.

Своє знайомство з професіями ми проведемо у формі ігрових конкурсів «Що я знаю про професії» (Слайд 3), в якій беруть участь дві команди. Якщо ви знаєте відповідь, то піднімаєте картку. Яка команда вперед підніме таблички, та й має право відповідати на питання. Якщо команда дала неправильну відповідь, то право відповіді отримує наступна команда. Гра складається з 3 турів. Та команда, яка в ході гри набере найбільшу кількість балів - буде переможцем гри. Якщо команди не дають відповідь, то відповісти можуть вболівальники, заробивши солодкий приз.

II. Основна частина:

Ведучий: Для початку проведемо невелику ігрову розминку.

1тур: «Наші професій» (Слайд 4)

Конкурс №1 «Вгадай професію».

Вихованцям треба отгадайть про яких професіях йде мова в прислів'ях і приказках) (Слайди 5-16)

    Який водій дивиться на землю звисока (ширяє в хмарах)?
    (Пілот, льотчик, космонавт.)

    Хто виносить сміття з хати?
    (Прибиральниця, технічка.)

    Найсолодший майстер - це ... Хто?
    (Кондитер.)

    Назвіть ім'я найвідомішого в нашій країні ветеринара.
    (Айболить, адже він лікував звірів.)

    Як звали першу жінку-льотчиця?
    (Баба-Яг.)

    Зоряний бухгалтер - це ... Хто?
    (Астроном.)

    Залицяльник за деревами - це ... Хто? (Садовод, садівник)

    Перетворювач тканини в одяг-це ... Хто? (Портной, швея)

    Представники якої професії весь час задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?
    (Вчителі.)

    «Сумчастий» професіонал - це ... Хто?
    (Листоноша.)

До онкурс №2. «Головоломка» (Слайд 17)

Вихованцям необхідно (по черзі) розібратися в словах, в назві яких є (прихована професія)

(Слайд 18 - 19)

Рвач \u003d В- - - (медпрацівник)

Терка \u003d А - - - - (театральна і кінематографічна професія)

Кулон \u003d К - - - - (весела циркова професія)

Марлен \u003d М - - - - ( «різнокольоровий робочий»)

СТАРОВИНА \u003d С - - - - - - (молодший медпрацівник)

ВІДСОТКА \u003d С - - - - - - - (тваринницька професія)

КРЕДИТОР \u003d Д - - - - - - - (керівник підприємства, начальник)

конкурс №3"САМА-САМА" (Слайд 20).

Діти повинні тепер ви відповісти на питання з елементами гумору.

(Слайд 21)

Назвіть професії: (3 хвилини на обдумування)

    Найзеленіша (садівник, лісник, квітникар-декоратор ...)

    Найсолодша (кондитер, продавець в кондитерському відділі ...)

    Сама грошова (банкір, професійні тенісисти, боксери, модель ...)

    Сама волохата (перукар ...)

    Сама дитяча (вихователь, педіатр, учитель ...)

    Сама непристойна (венеролог, асенізатор ...)

    Найсмішніша (клоун, пародист ...)

    Сама товариська (журналіст, екскурсовод, тренер, вчитель, масовик-витівник ...)

    Найсерйозніша (сапер, хірург, розвідник, міліціонер, політик, психолог ...)

Вболівальники, які додадуть неназвані професії.

2 ТУР: «Професія і її інструменти»(Слайд 22)

Конкурс №4 «Бюро знахідок» (Слайд 23).

Треба щоб діти дізналися, кому належать речі (предмети)

(Слайд 24)

    КОЛЕСО

    ЦЕГЛА

    ИГЛА-ТАБЛЕТКИ

    НИТКИ

    БОРОШНО

    МЕЛ

    НОЖИЦІ

ВІДПОВІДІ:

    водій

    Каменщик, будівельник

    Лікар, доктор

    Портной, швея

    Кухар, пекар, кондитер

    Учитель, педагог

    Перукар

Конкурс №5 «Букви і професії».

Треба придумати професії або спеціальності, що починаються на ці букви. Чия команда це зробить краще?

(Слайд 25,26)

До

Конкурс №6 «Що зайве» (Слайд 27).

У ланцюжку слів знайдіть зайвий предмет (хто швидше впорається із завданням?)

(Слайд 28)

1) Шпріц- лекарство- вата- спиця

спиця

2) Голка -ніткі -гвоздь -напёрсток - сантиметрова стрічка

цвях

3) Каструля -ложка -тёрка -ножиці

ножиці

4) Фен -ніж -расческа -ножиці

ніж

3 ТУР«Професія кожна найважливіша» (Слайд 29)

Конкурс №6 «Прислів'я про працю та професії» (Слайд 30-37).

Зобери прислів'я - хто швидше підніме таблички - має право відповідати

    скінчив справу - гуляй сміло.

    Терпіння і труд все перетруть

    Від праці здоровеют, а від ліні хворіють.

    Очі бояться, а руки роблять.

    На роботу з радістю, а з роботи з гордістю.

    Чи не голка шиє , А руки.

    Господар той, хто трудиться.

Конкурс № 7 «Покажи професію».Давайте , трохи відпочинемо, проведемо физминутку, за допомогою рухів покажемо, чим займаються люди різних професій. За одну людині від команди, виходять і показують по одній професії і по одному від команди уболівальників.

(Слайд 38-39)

Як робить шофер?

Як робить кухар?

Як робить маляр?

Як робить перукар?

Як робить піаніст?

Як робить двірник?

Як робить лікар?

III. Нагородження переможців:

Вправність, спритність і вміння

Сьогодні показати зуміли ви.

А тепер, справедливе журі,

Гравців гідно оціни. (Слово журі)

IV. Заключне слово ведучого

Ось ми і підвели підсумки нашої ігрової програми. Граючи, ми освіжили свою пам'ять і згадали безліч різноманітних професій і спеціальностей. Можливо не звичайних для нашого регіону, але затребуваних в країні і в світі.

В майбутньому я бажаю вам вибрати собі професію до душі. Щасливий той, хто займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію.

Питання вибору професії вирішити за короткий час не можна. До нього потрібно знову і знову повертатися після прочитаних книг, перегляду фільмів, бесід з вихователем і батьками, досвідченими робітниками про працю та професії.

Адже головне: Щастя - це коли свій хліб людина здобуває улюбленою справою (професією).А у вас головною справою зараз є ваша навчання, отримання хороших знань, які стануть в нагоді вам в майбутньому житті. Бажаю гарних оцінок, успіхів у ваших починаннях, у праці та міцного здоров'я!

Цілі: ознайомити дітей з декількома видами професій, ознайомити дітей з декількома видами професій, показати значення трудової діяльності в житті людини; показати значення трудової діяльності в житті людини; виховувати шанобливе і добре ставлення до людей різних професій. виховувати шанобливе і добре ставлення до людей різних професій.


Сьогодні ми поговоримо про професії: Що таке професія? Що таке професія? Давайте звернемося до тлумачного словника і подивимося значення цього слова: «Професія - це основне заняття людини, його трудова діяльність». Давайте звернемося до тлумачного словника і подивимося значення цього слова: «Професія - це основне заняття людини, його трудова діяльність». Людям яких професій необхідно працювати? Людям яких професій необхідно працювати? Трудитися над усім. Трудитися над усім.
























Доктор Хто біля ліжка хворого сидить Хто біля ліжка хворого сидить І як лікуватися йому каже? Хто хворий - він краплі запропонує прийняти. Тому, хто здоровий, - дозволить погуляти. І як лікуватися йому каже? Хто хворий - він краплі запропонує прийняти. Тому, хто здоровий, - дозволить погуляти.








Куй залізо поки гаряче. Куй залізо поки гаряче. Коваль. Коваль. Щоб рибку з'їсти, треба в воду лізти. Щоб рибку з'їсти, треба в воду лізти. Рибак. Рибак. Чи не голка шиє, а руки. Чи не голка шиє, а руки. Портной, швея. Портной, швея. Чи не бралися за сокиру, хати НЕ зрубати. Чи не бралися за сокиру, хати НЕ зрубати. Тесляр. Тесляр.


Корова чорна, та молоко у неї біло. Корова чорна, та молоко у неї біло. Доярка. Доярка. Ліс рубають - тріски летять. Ліс рубають - тріски летять. Лісоруб. Лісоруб. Курчат по осені рахують. Курчат по осені рахують. Пташник. Пташник. На полювання їхати - собак годувати. На полювання їхати - собак годувати. Мисливець. Мисливець.


Хто орати НЕ лінується, у того і хліб народиться. Хто орати НЕ лінується, у того і хліб народиться. Орач, хлібороб. Орач, хлібороб. Кашу маслом не зіпсуєш. Кашу маслом не зіпсуєш. Кухар. Кухар. Сім разів відмір один раз відріж. Сім разів відмір один раз відріж. Кравець. Кравець.


Про різні професії ми поговорили сьогодні. А ким хотіли б в майбутньому стати ви? Про різні професії ми поговорили сьогодні. А ким хотіли б в майбутньому стати ви? Дуже важливо, щоб кожна людина вибрав собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію. Про таку людину говорять, що він на своєму місці або що у нього «золоті» руки. Дуже важливо, щоб кожна людина вибрав собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію. Про таку людину говорять, що він на своєму місці або що у нього «золоті» руки. Я бажаю вам правильно обрати свій шлях. Я бажаю вам правильно обрати свій шлях.


Ресурси: Класні години. Максимова Т.М. Класні години. Максимова Т.М. - пастух - пастух тракторист - тракторист міліціонер - міліціонер - листоноша - листоноша кухар - кухар пекар - пекар швець - швець пташник - пташник клоун - клоун - пожежний - пожежний будівельник - будівельник доктор - доктор учитель - учитель водій - водій

Позакласне заняття в початковій школі з профорієнтації, 4 клас. «Про професіях різних, потрібних і важливих»

мета: Розширити уявлення дітей про цінності і важливості вибору професії в сучасному світі.
завдання:
- формувати єдину картину про світ праці;
- познайомити з типами професій;
-Дати поняття про значення праці в житті людини і розкрити важливість і необхідність праці для суспільства;
- виховувати повагу до людей різних професій
устаткування: презентація до уроку, завдання для практичної роботи, Книги, наклейки -смайлікі, ватмани, маркери.
педагог: Хлопці, я прочитаю вам вірш, а ви подумайте, про що сьогодні піде у нас розмова на занятті.
Людина, що мені побудував будинок,
Був чужим,
Він не був мені знайомий.
Але, присівши стомлено на ганку,
Думав він про майбутнє мешканця.
Був не друг і зовсім не рідня,
Той, хто шив сорочку для мене.
Але і він, орудуючи голкою,
Про мене подумував часом.
Ніколи, ніде я не зустрічав
І того, хто туфлі мені Тача.
Але ж він з собою наодинці
Розмірковував частенько про мене.
Скільки їх, друзів в моїй країні,
Що весь час пам'ятають про мене.
За все, що зроблено для нас,
Ми вдячні людям.
Прийде пора, настане час -
І ми працювати будемо! (Слайд 1)

педагог: Кожен громадянин нашої країни має права і обов'язки, які записані в основному законі - Конституції РФ. Тут є стаття 37, вона говорить: кожен має право вільно розпоряджатися своїми здібностями до праці, вибирати рід діяльності і професію.
Педагог: А що означає слово-професія? (Слайд 2)
У сучасному світі більше 40 тисяч професій. Одні професії зникають, інші приходять їм на зміну, треті існують століттями.

Всі професії можна умовно розділити на 5 типів:

«ЛЮДИНА - ТЕХНІКА» (найпоширеніша група) - сюди входять професії, пов'язані з технікою, обробкою промислових товарів, переробкою продуктів с / господарства і ін.
Яка група професій на дошці підходить до типу Людина-Техніка? (Слайд 3)
Таку назву отримує 1 команда.

«ЛЮДИНА - ЛЮДИНА» - в цих видах діяльності люди взаємодіють між собою.
Знайдіть цей тип.
(Слайд 4)
Таку назву отримує 2 команда.

«ЛЮДИНА - ПРИРОДА» - діяльність людини пов'язана з живою природою.
Знайдіть цей тип.
(Слайд 5)
Таку назву отримує 3 команда.

«ЛЮДИНА - ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ» - праця людей пов'язаний з образотворчим мистецтвом, музикою, літературою та ін. Діяльністю.
Знайдіть цей тип. (Слайд6)
Таку назву отримує 4 команда.

«ЛЮДИНА - знакової системи» - люди працюють зі знаками: буквами, цифрами, нотами, картами, схемами і т.п.
Це залишилися професії. Так буде називатися команда гостей. (Слайд7)

педагог: Професій багато різних. Давайте спробуємо скласти алфавітний список професій, визначити їх тип.

Робота в групах на листочках. На букву написати 1-2 професії і вказати тип. відповіді дітей
Педагог: Всі групи впоралися чудово. А якими якостями повинен володіти людина певного типу професії?
Завдання групам: група пише на ватмані крупно головні якості, необхідні людям цих професійно

Вивішуються ватмани. Оголошують списки по черзі.
Людина-Техніка
акуратність
точність дій
дисциплінованість
Технічна фантазія
винахідливість
Людина-людина
комунікабельність
терпіння
хор настрій
Уміння знаходити спільну мову
Людина-природа
Любов до природи
доброта
творчість
Готовність до непередбачених подій
Людина художній образ
працьовитість
цілеспрямованість
Уява, фантазія
Людина знакова система
зосередженість
посидючість
уважність

Физкультминутка «Якщо хочеться тобі, то роби так!»
Хочеш стати ти гітаристом, роби так ...
Хочеш стати ти піаністом, роби так ...
Хочеш стати ти маляром, то роби так ...
Хочеш стати ти землекопів, роби так ...
Хочеш стати ти лісорубом, роби так ...
Якщо хочеш стати спортсменом, роби так ..
Якщо хочеш бути шофером, роби так ...
Якщо хочеш бути жонглерів, роби так ...
Якщо хочеш бути артистом, роби так ...
Якщо хочеш стати співаком, то роби так ...
Якщо хочеш стати моделлю, роби так ...
Ось закінчена гра,
Знову за парти нам пора.

педагог: Вибір професії - дуже важливий крок у житті людини.
Щоб вибір був правильним, треба дотримати 3 умови: (Треба - можу - хочу)
Професія повинна бути потрібна суспільству (Треба), тобто затребувана на ринку праці;
У людини повинні бути здібності і знання (Можу);
Професія повинна приносити радість і доход (Хочу).

Конкурс «Прислів'я»
Командам пропонується скласти прислів'я з даних слів
(Сонце, праця, фарбує, а, людини, землю)
Землю красить сонце, а людину праця.

педагог: Ми досить багато говорили про професії різних, але зверніть увагу, що в назві теми є слово «потрібні». А чи є непотрібні професії?
Виходить, що всі професії однаково важливі: будь це санітарка, дівчина там, вантажник або бізнесмен, юрист, артист. Чи згодні?

педагог: Тоді що ви скажете про таку ситуацію?
З під'їзду вийшов банкір Іван Іванович, чемно привітався з сусідкою - головним бухгалтером Наталією Миколаївною, перекинувся кількома слівець з художником Володимиром Петровичем, проходячи до своєї машини, штовхнув двірника Михайла Федоровича, який збирав опале листя, буркнув під ніс: «заважає тут всякі»
- Чи заслуговує професія ДВІРНИК неповаги з боку «престижних» професій?

Конкурс "Бюро знахідок".
У коробці лежать предмети (ополоники, ножиці, бинт, крейда, пензлик нитки і т.д.)
Представники команд по черзі повинні сказати, хто втратив.

педагог:
Так, професій століття не злічити,
Придивитися час є,
Ким же ви хочете стати?
Цікаво всім дізнатися.
А ким хочете стати ви? Чому?
Якщо ви не визначилися з вибором або сумніваєтеся, вам можуть допомогти книги, представлені на виставці.
педагог: Дуже важливо, щоб кожна людина вибрав собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію. Про таку людину говорять, що він на своєму місці або що у нього золоті руки. Я бажаю вам правильно обрати свій шлях.
На закінчення послухайте вірш і подумайте, про що воно:
(Вірші читають діти, видані їм заздалегідь)
Учень 1.
Подумайте, що було б,
Коли б сказав кравець:
- Шити плаття мені не хочеться,
Влаштую вихідний!
І все кравці в місті,
За ним пішли б додому.
Ходили б люди голі,
По вулиці взимку.
Учень 2.
Подумайте, що було б,
Коли сказав би лікар:
Учень 3.
Рвати зуби мені не хочеться,
Не буду, хоч ти плач!
Хворим лікарської допомоги,
Не стало б ніякої.
А ти б сидів і мучився,
З підв'язаною щокою.
Учень 4.
Подумайте, що було б,
Коли б сказав шофер:
- Возити людей не хочеться! -
І вимкнув мотор.
Тролейбуси, автобуси,
Засипало сніжком,
Робочі на фабрики
Ходили б пішки.
Учень 5.
Сказав учитель в школі б:
- Мені в нинішньому році,
Вчити дітей не хочеться,
Я в школу не прийду!
Зошити і підручники,
Валялися б в пилу,
А ви б не вченими.
До старості росли.
Учень 6.
Подумайте, яка б,
Сталася раптом біда!
Але тільки так не зробить
Ніхто і ніколи,
І люди не відмовляться,
Від необхідної праці:
Учитель обов'язково,
Прийде ранок в клас,
А пекарі старанно
Хліб спечуть для вас.
Учень 7.
Будь-яка справа виконають,
Що їм ні постав,
Кравці і шевці,
Шофери і лікарі.
Ми всі сім'єю дружною,
В одній країні живемо,
І кожен чесно трудиться,
На місці, на своєму. (Л. Куклін)
педагог: Ви дізналися, що всі професії можна розділити на 5 типів: (називають діти).
До якого типу професії ви б віднесли себе в майбутньому?
Візьміть наклейки-смайлики і прикріпіть їх до ватману з обраної вами професії.
педагог: Добігає кінця наш класний годину. Ми багато говорили про професії потрібних і різних. Спасибі групам за роботу. Ви молодці.
Пам'ятайте:
«Прекрасних професій на світі не злічити, і кожної професії слава і честь!» (Слайд 8)

Презентація на тему: Про професіях різних, потрібних і важливих

Державна освітня установа «Дитячий будинок № 4» г.Усінск
Склав: Криворучко Наталія Миколаївна вихователь «Дитячого будинку № 4» г.Усінска 2013р.
Мета: створення умов для формування уявлень про світ професій, формування комунікативної компетентності вихованців.
завдання:
Навчальна: формування та закріплення первинних знань про різні сфери і видах професій;
Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес і творчу діяльність дітей, розвивати мотиви освітньої діяльності (Для нас навчання - головна праця);
Виховна: виховувати шанобливе і добре ставлення до людей різних професій, виховувати комунікативні вміння: слухати і чути, працювати в команді, співпрацювати, співпереживати іншій.
Вік учасників: для вихованців початкової школи.

Інноваційна технологія: конкурсна гра
Обладнання: таблички (для кожної команди), презентація, аркуші паперу, ручки, цукерки.
Очікувані результати:
активізація процесу професійного самовизначення;
розширення уявлень про різні сфери праці, світ професій.

хід заходу

I. Вступне слово.
- Здрастуйте шановні хлопці, гості та колеги!
Починаємо наш захід.
-Щоб дізнатися, про що піде мова на нашій грі, треба з'єднати перші літери кожного слова і прочитаєте його.
(Слайд 1,2)

Бенкет рис оса фрукт ялина бурулька слон ірис яблука

Хлопці, не далекий той час, коли перед Вами стане вибір-яку професію отримати. Зараз головним для вас є навчання, знання, які ви отримаєте - це база вашого подальшого життя. Прийшла час подумати про вибір своєї майбутньої професії.
У вашому віці це зробити нелегко. Допомогти вам можуть ваші вихователі, старші брати і сестри, друзі, люди, до думки яких ви прислухаєтеся, які служать вам прикладом.
- Хто потрібніший і всіх важливіше, яка професія? Сперечатися можна довго. "Все професії потрібні, всі професії важливі"

У світі налічується близько 40 тисяч різних професій:
важливо зуміти розібратися в цьому різноманітті;
дізнатися, чим займаються люди даної професії;
познайомитися які якості необхідно виробляти для своєї майбутньої професії;
враховувати власні інтереси і здібності.
Вибір професії - життєво важливе питання. Він порівнюється з другим народженням.
Обміркувати питання про майбутню професію - корисно. Це означає поставити собі багато питань і знайти правильну відповідь.
Прекрасних професій на світі сила-силенна, і кожної професії слава і честь.
- З деякими з них сьогодні ми познайомимося.
- Своє знайомство з професіями ми проведемо у формі ігрових конкурсів «Що я знаю про професії» (Слайд 3), в якій беруть участь дві команди. Якщо ви знаєте відповідь, то піднімаєте картку. Яка команда вперед підніме таблички, та й має право відповідати на питання. Якщо команда дала неправильну відповідь, то право відповіді отримує наступна команда. Гра складається з 3 турів. Та команда, яка в ході гри набере найбільшу кількість балів - буде переможцем гри. Якщо команди не дають відповідь, то відповісти можуть вболівальники, заробивши солодкий приз.

II. Основна частина:
Для початку проведемо невелику ігрову розминку.

1тур: «Наші професій» (Слайд 4)

Конкурс №1 «Вгадай професію» (відгадайте про яких професіях йде мова в прислів'ях і приказках) (Слайди 5-16)

1. Який водій дивиться на землю звисока (ширяє в хмарах)?
(Пілот, льотчик, космонавт.)
2. Хто виносить сміття з хати?
(Прибиральниця, технічка.)
3. Самий солодкий майстер - це ... Хто?
(Кондитер.)
4. Назвіть ім'я найвідомішого в нашій країні ветеринара.
(Айболить, адже він лікував звірів.)
5. Як звали першу жінку-льотчиця?
(Баба-Яг.)
6. Зоряний бухгалтер - це ... Хто?
(Астроном.)
7. Залицяльник за деревами - це ... Хто? (Садовод, садівник)
8. Перетворювач тканини в одяг-це ... Хто? (Портной, швея)
9. Представники якої професії весь час задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?
(Вчителі.)
10. «Сумчастий» професіонал - це ... Хто?
(Листоноша.)
Конкурс №2. «Головоломка» (Слайд 17) вам необхідно (по черзі) розібратися в словах, в назві яких є (прихована професія)
(Слайд 18 - 19)
Рвач \u003d В- - - (медпрацівник)
Терка \u003d А - - - - (театральна і кінематографічна професія)
Кулон \u003d К - - - - (весела циркова професія)
Марлен \u003d М - - - - ( «різнокольоровий робочий»)
СТАРОВИНА \u003d С - - - - - - (молодший медпрацівник)
ВІДСОТКА \u003d С - - - - - - - (тваринницька професія)
КРЕДИТОР \u003d Д - - - - - - - (керівник підприємства, начальник)

Конкурс №3 "САМА-САМА" (Слайд 20) А тепер ви відповісте на питання з елементами гумору.
(Слайд 21)
Назвіть професії: (3 хвилини на обдумування)
1. Найзеленіша (садівник, лісник, квітникар-декоратор ...)
2. Найсолодша (кондитер, продавець в кондитерському відділі ...)
3. Сама грошова (банкір, професійні тенісисти, боксери, модель ...)
4. Сама волохата (перукар ...)
5. Найбільша дитяча (вихователь, педіатр, учитель ...)
6. Найбільша непристойна (венеролог, асенізатор ...)
7. Найсмішніша (клоун, пародист ...)
8. Найбільша товариська (журналіст, екскурсовод, тренер, вчитель, масовик-витівник ...)
9. Найсерйозніша (сапер, хірург, розвідник, міліціонер, політик, психолог ...)
-Вболівальники, які додадуть неназвані професії.

2 ТУР: «Професія і її інструменти» (Слайд 22)

Конкурс №4 «Бюро знахідок» (Слайд 23) дізнайся, кому належать речі (предмети)
(Слайд 24)
 КОЛЕСО
 ЦЕГЛА
 ИГЛА-ТАБЛЕТКИ
 НИТКИ
 БОРОШНО
 МЕЛ
 НОЖИЦІ
ВІДПОВІДІ:
 Водій
 Каменщик, будівельник
 Лікар, доктор
 Портной, швея
 Кухар, пекар, кондитер
 Учитель, педагог
 Перукар

Конкурс №5 «Букви і професії». Треба придумати професії або спеціальності, що починаються на ці букви. Чия команда це зробить краще?
(Слайд 25,26)
До Р Ф П
Контролер Розвідник Фрезерувальник Провідник
Кіноартист Рибак Фотограф Тесляр
Кранівник Редактор Фігурист Пілот
Кочегар Радіоведучий Фармацевт Пожежний
Кіномеханік Рентгенолог Фтизіатр Поліцейський
Космонавт Радист Фокусник Полярник
Кабельник Репортер Фотомодель Прикордонник
Покрівельник Фотокореспондент Пічник
Каменяр Пиротехник
кутюр'є Кухар
Кондитер Пекар
кондуктор Кравець
парашутист

Конкурс №6 «Що зайве» (Слайд 27) У ланцюжку слів знайдіть зайвий предмет (хто швидше впорається із завданням?)
(Слайд 28)

1) Шпріц- лекарство- вата- спиця
спиця
2) Голка -ніткі -гвоздь -напёрсток - сантиметрова стрічка
цвях
3) Каструля -ложка -тёрка -ножиці
ножиці
4) Фен -ніж -расческа -ножиці
ніж

3 ТУР «Професія кожна найважливіша» (Слайд 29)

Конкурс №6 «Прислів'я про працю та професії» (Слайд 30-37). Збери прислів'я - хто швидше підніме таблички - має право відповідати)

Скінчив діло - гуляй сміло.
Терпіння і труд все перетруть
Від праці здоровеют, а від ліні хворіють.
Очі бояться, а руки роблять.
На роботу з радістю, а з роботи з гордістю.
Чи не голка шиє, а руки.
Господар той, хто трудиться.

Конкурс № 7 «Покажи професію». Давайте, трохи відпочинемо, проведемо физминутку, за допомогою рухів покажемо, чим займаються люди різних професій. За одну людині від команди, виходять і показують по одній професії і по одному від команди уболівальників.
(Слайд 38-39)
-Як робить шофер?
-Як робить кухар?
-Як робить маляр?
-Як робить перукар?
-Як робить піаніст?
-Як робить двірник?
-Як робить лікар?

III. Нагородження переможців:
Вправність, спритність і вміння
Сьогодні показати зуміли ви.
А тепер, справедливе журі,
Гравців гідно оціни. (Слово журі)

IV. Заключне слово ведучого
- Ось ми і підвели підсумки нашої ігрової програми. Граючи, ми освіжили свою пам'ять і згадали безліч різноманітних професій і спеціальностей. Можливо не звичайних для нашого регіону, але затребуваних в країні і в світі.
В майбутньому я бажаю вам вибрати собі професію до душі. Щасливий той, хто займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію.
Питання вибору професії вирішити за короткий час не можна. До нього потрібно знову і знову повертатися після прочитаних книг, перегляду фільмів, бесід з вихователем і батьками, досвідченими робітниками про працю та професії.
Адже головне: Щастя - це коли свій хліб людина здобуває улюбленою справою (професією). А у вас головною справою зараз є ваша навчання, отримання хороших знань, які стануть в нагоді вам в майбутньому житті. Бажаю гарних оцінок, успіхів у ваших починаннях, у праці та міцного здоров'я!
Багато тут професій різних,
Вибрати що - не знаєш відразу.
У житті багато знадобиться -
Варто тільки навчитися.

Дякуємо. (Слайд 40)

Список використаної літератури.

Номінація «Мультимедійні технології у позаурочній діяльності»

У житті кожної людини професійна діяльність займає важливе місце. З перших кроків дитини батьки замислюються про його майбутнє, уважно стежать за інтересами і схильностями, намагаючись визначити його професійну долю. Перед молодшими школярами не варто проблема вибору професії. Але оскільки професійне самовизначення взаємопов'язане з розвитком особистості на всіх вікових етапах, то молодший шкільний вік можна розглядати як підготовчий, що закладає основи професійного самовизначення.

Уявлення про професії у дитини 7-10 років обмежені його поки небагатьом життєвим досвідом - робота мами і тата, вихователя в дитячому садку і вчителі в школі, професії льотчика, міліціонера, космонавта, але про ці так чи інакше знайомих професіях діти знають, як правило, мало і дуже поверхово. Тим часом орієнтація в величезному океані людських занять є найважливішою ланкою соціальної адаптації дитини.

У школі формування уявлень про різноманітність професій не завжди здійснюється цілеспрямовано і систематично. Аналізуючи результати анкети «Професії моїх батьків», я прийшла до висновку про те, що з 25 навчальних в класі, 12 хлопців не змогли назвати професію своєї мами, 14 хлопців не знають, ким працює тато. Вплинути на цілеспрямоване формування дитячих уявлень про світ праці (професій) і покликана презентація «Всі професії важливі».

Адресна спрямованість.

  • презентація адресована вчителям початкових класів, вихователям групи продовженого дня, педагогам додаткової освіти для використання в якості візуального супроводу розповіді про професії;
  • презентацію можна рекомендувати і для самостійного (спільного з батьками) перегляду молодшими школярами.

Кожен слайд містить загадку про ту чи іншу професію, відповідь на неї і ілюстрацію.

мета:познайомити учнів з різноманітністю професій.

завдання:

освітні:

  • розширити уявлення учнів про професії;
  • вчити орієнтуватися в світі професій.

Розвиваючі:

  • сприяти формуванню та розвитку навчально-інформаційних умінь і навичок молодших школярів;
  • сприяти розвитку комунікативної культури учнів;
  • розвивати і збагачувати словниковий запас учнів, мислення, мова, пам'ять, кмітливість, спостережливість.

виховують:

  • сприяти згуртуванню класного колективу;
  • формувати пізнавальний інтерес до людей праці і їх професіями;
  • прищеплювати любов до праці.

устаткування:комп'ютер, мультимедійна установка, екран.

Додаток: Презентація «Всі професії важливі»

література:Енциклопедія для дітей «Я пізнаю світ: вибір професії».